Gecikmeli Boşalmanın Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri

Gecikmeli boşalma erkeklerde cinsel doruğa ulaşımın ve boşalmanın geçikmeli olduğunu gösteren bir durumdur. Bazı durumlarda geçikmeli boşalma sorunu olan erkekler boşalamama sorunu ile de karşılaşırlar.

img345

Gecikmeli boşalma sorunu geçici veya devamlı olabilir. Rahatsızlığın en önemli nedenleri kronik hastalıklar, ameliyatlar ve ilaç tedavileri olabilir. Tedavi yöntemi genellikle gecikmeli boşalmaya neden olan etmenlere bağlıdır.

Geçikmeli boşalma sorunu olan erkeklerin ereksiyona geçmesi 30 dakikadan fazla bir süre alabilir. Rahatsızlığın fiziksel veya psikolojik nedenleri olabilir. Fiziksel nedenler arasında erkek üreme organını etkileyen doğum hasarları, pelvik bölgesindeki sakatlanmalar, omurilik sakatlanması, prostat enfeksiyonu, diyabet, inme ve sinir hasarları yer alır. Bununla birlikte rahatsızlığın psikolojik nedenleri depresyon, stres, diğer zihinsel rahatsızlıklar, anksiyete bozuklukları, kültürel ve dinsel tabular ve yorgunluk ile karakterize edilir.

Doktorunuz rahatsızlığa karşı en iyi tedavi yöntemini bulmak için ilk olarak geçikmeli boşalma sorununun nedenini araştırır. Tedavi yöntemi rahatsızlığın ortaya çıkmasına neden olan faktöre bağlı olarak değişir. Bazı durumlarda psikolojik rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan ilaçlar geçikmeli boşalmaya neden olabilir. Bu nedenle bu ilaçların dozunu azaltmak geçikmeli boşalma sorununuzu çözebilir.

One Comment

Add a Comment