İyi Bir Göz Makyajının Sırları

Göz vücudun en güzel organı olarak bilinir. Güzel gözler erkeklerin dikkatini çeker. İyi bir göz makyajı görünüşünüzü değiştirebilir ve sizi daha görkemli bir görünüşe kavuşturabilir. Göze yapılan makyaj kişinin göz rengi ile uyum sağlamalıdır. Piyasada farklı renkli gözlü bayanlar için birçok çeşit göz makyajı malzemesi bulunmaktadır.

img149

İşte İyi Bir Göz Makyajının Sırları

Göz makyajı yapmadan önce yaş, saç rengi, ten rengi, göz rengi gibi faktörleri göz önünde bulundurun.

Göz makyajına başlamadan önce yüzünüze hafif bir fondöten sürün.

Makyaja başlamadan önce gözlerinizin üzerine salatalık yerleştirerek 15-20 dakika kadar dinlendirin.

Göz makyajı yaparken göz çevresindeki halkaları ve kırışıklıkları kapatmak önemlidir.Bu nedenle kapatıcı göz çevresinde kullanın.

Makyajınızın daha mükemmel görünmesi için doğal renkler kullanmak önemlidir. Koyu renk göz makyajı gözleri daha ufak gösterir.

Gözlerinizin daha büyük ve ilgi çekici olmasını istiyorsanız eyeliner kullanın. Yumuşak uçlu veya sıvı eyeliner kullanabilirsiniz.

Derinlik yaratmak için göz kapağınızın uç kısmına koyu renk bir gölge yapın ve gözkapağınızın üzerine doğru koyu renk bir göz farı uygulayın.

Göz makyajını bitirmek için maskara kullanın. Maskarayı uygulamanın en iyi yolu yere bakarak sürmektir. Suya dayanıklı maskaraları kullanmaktan kaçının.

Makyajınız bittikten sonra fırçalarınızı temizleyin. Başkalarının makyaj malzemelerini kullanmayın.

Makyajı çıkarmak için kaliteli makyaj temizleme ürünlerini kullanın. Göz makyajı çıkarılmadığı taktirde kaşınmalara neden olabilir.
Mavi Gözler İçin Göz Farı: Mavi gözer için en uygun far renkleri altın sarısı, pembe, mor, yeşil, tukuaz ve eflatundur.

Kahverengi Gözler İçin Göz Farı: Pembe ve mavi renklerden uzak durun. Orman mavisi, eflatun, bakır tonları ve kahverengi en iyi far seçimidir.

Yeşil Gözler İçin Göz Farı: Yeşil gözlere sahip olmanın en büyük avantajı bu renk gözler için uygun birçok rengin bulunmasıdır. Yeşil gözlü bayanlar koyu yeşil, kayısı rengi, koyu mavi, gri, altın sarısı gibi renkleri öz farı olarak kullanabilir.

Add a Comment