Yumurtalık Kistinin Belirtileri

Kadınların doğal yapısı greği üretilen yumurtalar ayd bir dışarı atılır bunda hiçbir problem yoktur. Ovulasyon sırasında, bir folikül (genellikle bir kist olarak tanımlanan yapı gibi) yumurtalık içinde oluşur ve zaman yayımlandıktan vadeye alır.Eğer gebelik oluşmaz boş follikül From korpus leteum biçimleri; genellikle çözülür. Ancak, bu süreç biraz korpus leteum, fonksiyonel yumurtalık kisti neden boşanmak yok bozulursa. Yumurtalık kisti Bu tür genellikle küçülür ve adet döngüsü birkaç içinde kaybolur.Yumurtalık kistleri de hormonal dengesizliğin sonucu olabilir ve birçok kategoride gelir: Dermoid cycts, endometrioma kist, cystadenoma kistler ve iyi bilinen polikistik yumurtalık hastalığıdır. Dermoid kistler kistleri cilt ve saç gibi dokuların farklı, dolu; cystadenoma kisti formu hücrelerinden yumurtalık yüzeyinde yer alır; endometrioma kisti, endometriozis bu oluşumları ile ilgili, ne zaman rahim astar gibi doku verdiği görünür yumurtalık, ise polikistik yumurtalık hastalığı kalınlaşma olduğunu follikül kist nedeniyle yumurtalıklar. Bu durum ve yumurtalıkların bir genişleme nedenleri infertilite nedeni olabilir.

Yumurtalık kistleri belirtileri durumun zor kısmını oluşturmaktadır. Bazı durumlarda yok olabilir. Ancak, daha sıkıcı bir ağrı gibi, cinsel ilişki sırasında karın bazı basınç, ağrı, düzensiz ve sancılı dönemleri, vb Yumurtalık kisti ağrısı yumurtalık kisti belirtiler, düzenli tür olsun birçok hasta çoğu durumda nedeni ise neden bir Bu sorunu ile kadın uzman göreceksiniz.

Asemptomatik yumurtalık kist koşulları gerçek sorun burada ama o kim genel bir check-up getting alışkanlığı vardır zamanında kendi doktor tarafından yıllık pelvik muayene ile ve pek çok diğer tanı yöntemleri kullanılabilir olacaktır.Bu kadın daha önce bir kist daha fazla olanlar böyle bir geçmişi olması daha kist yumurtalıkların gelişmekte eğilimli olduğunu hatırlamak zorunda yarar var. Bu hastaların asla ihmal böylece daha fazla sorunları önlenebilir periyodik muayenelerin önemi önerilir. Ayrıca, herhangi bir durum eğer zamanında algılandığında geliştirmek daha kolaydır. Yumurtalık kist çıkarılması da hassling eğer hasta zamanında teşhis edilir azdır. Popüler inancı gebelik kadın vücuduna fonksiyonel problemlerin bir sürü çözebilir aksine; over kisti gebelik yalıtılmış bir olay değildir. Aslında, bu kistler bile fetusun tehlikeye, bu nedenle bazı durumlarda olabilir düşük bazı hastalar için sorun bir sürü neden olabilir.

Add a Comment